LECZENIE BEZ BÓLU Toggle

NAJNOWOCZEŚNIEJSZE METODY ZNIECZULEŃ

KAŻDY MOŻE BYĆ LECZONY BEZ LĘKU I BÓLU

W naszej klinice Stomatologii Rodzinnej Medical-Dent stosujemy nowoczesne metody znieczulania, dzięki którym leczenie jest bezstresowe i bezbolesne. Nowoczesne urządzenia i metody, które wykorzystujemy w leczeniu pozwalają na doskonałe znieczulenie wokół zęba.

USPOKOJENIE WZIEWNE – GAZ ROZWESELAJĄCY

Świetnym rozwiązaniem jest sedacja wziewna gazem rozweselającym, którą wyróżnia bezpieczeństwo oraz niezawodność. Sedacja wziewna to mieszanina gazu podtlenku azotu i tlenu. Jest to niezwykle przyjazna i bezpieczna metoda walki z lękiem i bólem. Dodatkowo ma zastosowanie kliniczne. Poprawia to sprawność oddychania i samopoczucie pacjenta włącznie.

Podtlenek azotu to jeden z pierwszych środków stosowanych do znieczulenia ogólnego, stosowany w medycynie od ponad stu lat. W tym długim okresie nie zanotowano ani jednego przypadku uczulenia na ten środek. W czasie wdychania podtlenku przez specjalną maseczkę dziecko uspokaja się, chętniej spełnia polecenia, cały czas podczas zabiegu kontrolowane jest stężenie gazu we wdychanym przez malucha powietrzu. Po zabiegu, podczas kilkuminutowego oddychania czystym tlenem resztki podtlenku zostają efektywnie usunięte z organizmu. Leczenie w uspokojeniu wziewnym nie jest metodą zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Jest również doskonałym rozwiązaniem dla tych starszych dzieci i dorosłych, dla których wizyta u stomatologa jest dużym przeżyciem.

Wielu naszych dorosłych pacjentów leczonych z użyciem podtlenku potwierdziło, że poziom stresu podczas zabiegów był wyczuwalny w stopniu minimalnym. Jest to jedno z najczęściej wybieranych znieczuleń.

MUŚNIĘCIE “RÓŻDŻKĄ” THE WAND

ZNIECZULENIE KOMPUTEROWE THE WAND™

The Wand™ – to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest całkowicie bezbolesne. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem.

Powody, dla których Pacjenci docenili znieczulenie the Wand:

  • bezbolesne dozowanie środka znieczulającego,
  • bezpieczeństwo wynikające z komputerowej kontroli procesu znieczulenia,
  • komfort psychiczny i brak stresu podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu.

ZABIEGI W ZNIECZULENIU OGÓLNYM

Narkoza to całkowicie bezpieczna metoda znieczulająca Pacjenta przed zabiegiem. Najważniejszym etapem przed zabiegiem w tym znieczuleniu jest konsultacja stomatologiczna, omówienie cyfrowych badań komputerowych wykonywanych na miejscu w pracowni rentgenowskiej i bardzo dokładny wywiad lekarza anestezjologa.

Po podaniu środka znieczulającego Pacjent usypia, a dwa doświadczone zespoły stomatologiczny oraz anestezjologiczny kompleksowo przeprowadzają zabieg przy tym czuwając nad bezpieczeństwem Pacjenta. Posiadamy pełne zaplecze anestezjologiczne.

BEZBOLESNE LECZENIE BEZ KONIECZNOŚCI ZAKŁADANIA SZWÓW

LASEROTERAPIA

Lasery wykorzystywane w stomatologii służą zarówno w diagnostyce jak i terapii. W Medical-Dent wykorzystujemy najnowsze światowe urządzenia renomowanych firm. Laser diodowy wiodącej niemieckiej firmy KLARLITE jest laserem chirurgicznym przy użyciu którego, wykonujemy zabiegi bez konieczności zakładania szwów u pacjentów.

Zabiegi te są całkowicie bezbolesne. Rekomendujemy je szczególnie dla dzieci przy podcięciu wędzidełek wargi górnej i dolnej oraz języka ze wskazań:

  • ortodontycznych,
  • logopedów,
  • pediatrów.